piątek, 11 października 2013

Gdula Jan

W latach młodości koledzy mu zazdrościli urody, dziewczyny za nim szalały, bo przystojny był, jak Rudolf Valentino. Teraz podziwiają go za pasję. Kocha samochody. 'Złota rączka', od dzieciństwa lubi majsterkować i potrafi z niczego zrobić coś. Interesuje się również genealogią.

Jan Gdula ur. się 29 sierpnia 1947 roku w Leżajsku. Ojciec Marian Gdula, matka Janina Czajka.
Pochodzi ze starej leżajskiej rodziny Gdulów.

Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Leżajsku, dalszą edukację kontynuował w Technikum Chemicznym im. Ignacego Łukasiewicza w Nowej Sarzynie.
W latach siedemdziesiątych z inicjatywy Stanisława Boronia wybudowano w Leżajsku Zakłady Piwowarskie. Jan Gdula został zatrudniony w Browarze, gdzie przepracował trzydzieści kilka lat na stanowisku kierowniczym. Przedtem został oddelegowany na 3-letni staż do Berlina.Marzenia się spełniają, trzeba je tylko mieć. Jan od zawsze marzył o starych samochodach.
Kupił sobie Opla Olimpię, samochód młodszy od siebie tylko o 10 lat, bo z 1957 roku. Wyklepał i odmalował zniszczoną blacharkę, odnowił tapicerkę, doprowadził samochód do stanu używalności, wzbudzając podziw i zazdrość wśród miłośników starych samochodów. Jeździ na rajdy zabytkowych samochodów w kraju i zagranicą. Należy do Rzeszowskiego Automobilklubu.
Jest posiadaczem Volkswagena garbusa. Bartek Gdula

Linki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...